Archiwum kategorii: Ćwiczenia

Trening mózgu sposobem na dobrą pamięć!

Mózg, tak jak wszystkie mięśnie człowieka – potrzebuje zarówno odpoczynku, jak i wysiłku, aby pracować prawidłowo. Nie tylko upływ czasu powoduje coraz gorsze funkcjonowanie umysłu. Także niewłaściwy styl życia wpływa na to, jak się myśli, kojarzy, pamięta i wnioskuje. Przemęczenie, przepracowanie, niedotlenienie i niewłaściwa dieta sprawiają, że nawet młody, z pozoru w pełni sił człowiek,… Czytaj dalej »

Jak poprawić pamięć? Zadbaj o nią już dzisiaj!

Trudności z pamięcią i koncentracją mogą stanowić źródło silnej frustracji oraz wielu problemów, zwłaszcza w chwilach, gdy ze względu na nadmiar obowiązków w szkole bądź pracy oczekujemy od mózgu wyjątkowej wydajności. Z tego właśnie względu warto jak najwcześniej zainteresować się tym co jest dobre na pamięć, jak poprawić pamięć i koncentrację oraz jakie zmiany w… Czytaj dalej »

Ćwiczenie pamięci dla zdrowego mózgu!

Koncentracja to umiejętność skupienia uwagi i jak każdą umiejętność można ją rozwijać. Dobrze rozwinięta ułatwi zapamiętywanie, a dzięki temu pozwoli osiągnąć lepsze wyniki w pracy, czy w szkole. Wszystko to oczywiście zależne jest od pracy naszego mózgu. Problemy z koncentracją, pamięcią i uwagą to dość powszechne utrapienia, z którymi zmagają się zarówno dorośli, jak i… Czytaj dalej »

Dieta dla mózgu i inne sposoby na lepszą pamięć

Mózg jest najbardziej fascynującym organem naszego mózgu i mimo ogromnego postępu naukowego wciąż stanowi dla nas ogromną tajemnicę. Dowodzi przebiegiem większości naszych czynności – zajmuje się przetwarzaniem informacji wzrokowej, czy słuchowej, a także zawiera wyspecjalizowane ośrodki zajmujące się pamięcią. Jego rola w naszym życiu jest ogromna, dlatego warto dbać, by był sprawny jak najdłużej. Dużą… Czytaj dalej »