Archiwum kategorii: Ćwiczenia

Ćwiczenie pamięci dla zdrowego mózgu!

Ćwiczenie pamięci dla zdrowego mózgu!

Koncentracja to umiejętność skupienia uwagi i jak każdą umiejętność można ją rozwijać. Dobrze rozwinięta ułatwi zapamiętywanie, a dzięki temu pozwoli osiągnąć lepsze wyniki w pracy, czy w szkole. Wszystko to oczywiście zależne jest od pracy naszego mózgu. Problemy z koncentracją, pamięcią i uwagą to dość powszechne utrapienia, z którymi zmagają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Kilka razy czytasz tę samą stronę w książce, bo nic nie zrozumiałeś? Oglądasz film, ale za chwilę łapiesz się na tym, że myślami jesteś zupełnie gdzieś indziej? Idziesz do sklepu po cukier i wracasz bez cukru? Nie powinieneś ignorować takich sytuacji, ponieważ zaniki pamięci i brak koncentracji może się pogłębiać. A zatem jak ćwiczyć koncentrację? Jak ćwiczyć umysł? Oto kilka sprawdzonych pomysłów.

Dieta dla mózgu i inne sposoby na lepszą pamięć

Dieta dla mózgu

Mózg jest najbardziej fascynującym organem naszego mózgu i mimo ogromnego postępu naukowego wciąż stanowi dla nas ogromną tajemnicę. Dowodzi przebiegiem większości naszych czynności – zajmuje się przetwarzaniem informacji wzrokowej, czy słuchowej, a także zawiera wyspecjalizowane ośrodki zajmujące się pamięcią. Jego rola w naszym życiu jest ogromna, dlatego warto dbać, by był sprawny jak najdłużej. Dużą korzyścią jest określenie jaka jest najbardziej odpowiednia dieta dla mózgu, czy też znalezienie indywidualnych, ale też skutecznych sposobów, jak poprawić pracę mózgu.

Jak poprawić pamięć? Zadbaj o nią już dzisiaj!

Jak poprawić pamięć

Trudności z pamięcią i koncentracją mogą stanowić źródło silnej frustracji oraz wielu problemów, zwłaszcza w chwilach, gdy ze względu na nadmiar obowiązków w szkole bądź pracy oczekujemy od mózgu wyjątkowej wydajności. Z tego właśnie względu warto jak najwcześniej zainteresować się tym co jest dobre na pamięć, jak poprawić pamięć i koncentrację oraz jakie zmiany w swoich codziennych nawykach wprowadzić, aby rezultatem cieszyć się jak najszybciej.

Trening mózgu sposobem na dobrą pamięć!

Trening mózgu

Mózg, tak jak wszystkie mięśnie człowieka – potrzebuje zarówno odpoczynku, jak i wysiłku, aby pracować prawidłowo. Nie tylko upływ czasu powoduje coraz gorsze funkcjonowanie umysłu. Także niewłaściwy styl życia wpływa na to, jak się myśli, kojarzy, pamięta i wnioskuje. Przemęczenie, przepracowanie, niedotlenienie i niewłaściwa dieta sprawiają, że nawet młody, z pozoru w pełni sił człowiek, może odczuwać pewną niedyspozycję umysłową. Dla dobrej ogólnej kondycji człowieka, istotna jest nie tylko tężyzna fizyczna, ale i sprawność umysłowa. Na co dzień człowiek korzysta z małego procentu możliwości mózgu. Jeśli dodać do tego zmęczenie i rutynę, nagle okaże się, że rozkojarzenie nie pozwala na zebranie myśli, zapamiętywanie i przeciętne nawet funkcjonowanie.