Pamięć i koncentracja to funkcje, które przydają się w każdym wieku. Ale o które należy dbać z każdym dodatkowym rokiem życia. Najprostsze lekarstwo na pamięć, to trening mózgu poprzez codzienne proste ćwiczenia. Polegają one choćby na zapamiętywaniu listy zakupów zamiast zapisywaniu jej na kartce oraz prawidłowa i zbilansowana dieta bogata w orzechy i oleje. Jeśli naturalne metody nie przynoszą oczekiwanych skutków lub wiek wymaga zdecydowanych działań, wówczas pojawia się pytanie jak poprawić pamięć leki jakiego rodzaju mogą okazać się skuteczne. Na szczęście rozwinięty rynek farmaceutyczny oferuje szeroki zakres właściwych środków, zarówno bez recepty, jak i tych wymagających przepisania przez lekarza.
Nawigacja:
- Dobre leki na pamięć i koncentrację a skład
- Rekomendowany przez nas lek na pamięć dla starszych
- Leki na koncentrację dla dzieci
- Leki na pamięć na receptę – droższy substytut, ten sam skład
- Leki na poprawę pamięci nie tylko dla seniorów
Dobre leki na pamięć i koncentrację a skład
Leki na pamięć i koncentrację to najczęściej kompleks ziołowych składników, minerałów i witamin. Tj. lecytyna,selen, magnez, witamina B, guarana, kofeina, wyciąg z żeń- szenia, które mają za zadanie pobudzić i wspomagać funkcjonowanie mózgu. Leki na koncentrację chętnie wykorzystywane są przez osoby uczące i przygotowujące się do egzaminów. Głównie po to, by wspierać swoją efektywność i szybsze przyswajanie informacji.
Rekomendowany przez nas lek na pamięć dla starszych
Lek na pamięć dla starszych polecany przez specjalistów to Hustler Mind, który zawiera kompleks składników ziołowych, mineralnych i witaminowych, w tym wysokoskoncentrowany ekstrakt z miłorzębu japońskiego. Dawkowanie opisane jest w dołączonej ulotce, to lekarstwo na pamięć sprzedawane jest w postaci kapsułek bez recepty. Leki na pamięć dla osób starszych wspomagają pracę układu nerwowego. Ponadto minimalizują uczucie zmęczenia i wykazują korzystny wpływ na funkcje poznawcze osób dojrzałych, w tym pamięć dzięki zastosowaniu odpowiedniej proporcji składników.
Leki na koncentrację dla dzieci
Leki na koncentrację dla dzieci są objęte szczególnym nadzorem ze względu na fazę rozwoju w jakim znajdują się ich nabywcy. Leki tego typu dostępne są w aptekach bez recepty lub mogą zostać przepisane przez lekarza rodzinnego. Wśród popularnych środków stosowanych także jako leki na pamięć i koncentrację nie tylko wśród osób dorosłych, ale także młodzieży szkolnej to Vita Buerlecithin, która wywiera pozytywny wpływ nie tylko na pracę mózgu. Ale też redukuje stres i łagodzi przykre objawy ze strony układu nerwowego.
Leki na pamięć na receptę – droższy substytut, ten sam skład
Oprócz bogatej oferty leków dostępnych bez recepty, istnieje też szeroki wachlarz zawierający leki na pamięć na receptę. Tego typu środki wymagają wizyty u specjalisty, który na podstawie zleconych badań i własnego doświadczenia, dobiera stosowne i właściwe dla pacjenta leki na poprawę pamięci. Stosowanie i dawkowanie tego typu lekarstw powinno być wykonywane zgodnie z zaleceniami stosownego lekarza. Jednak z doświadczenia wielu pacjentów i ich opinii można wywnioskować, że w porównaniu do tańszych, ogólniedostępnych odpowiedników – preparaty dostępne tylko dla na receptę wcale nie oferują lepszych rezultatów. Opinie jednak zostawiamy w Waszych rękach.
Obalamy kolejny mit! Leki na poprawę pamięci nie tylko dla seniorów!
Leki poprawiające pamięć były dotychczas kojarzone z seniorami, którzy po osiągnięciu dojrzałego wieku zapominali o wielu sprawach i drobiazgach. Oczywiście leki na poprawę pamięci dla osób starszych to wciąż największa grupa, jednak coraz częściej i chętniej sięgają po nie również młodsze osoby.
Poniżej prezentujemy ranking tych, które polecają regularnie nasi czytelnicy i osoby testujące tego typu specyfiki.
Jak widać w rankingu przoduje produkt Hustler Mind, deklasując rywali na płaszczyźnie efektów i zawartości. Jednak wybór odpowiedniego specyfiku zostawimy w Waszych rękach. Koniecznie dajcie znać w komentarzu na co się zdecydowaliście i jakie są tego efekty!
Przyczyną może być szybki rozwój technologii i mniejsze wykorzystywanie zasobów pamięci własnej w codziennych zadaniach. Lepszym rozwiązaniem są leki wspomagające pracę mózgu, niż dopuszczenie do sytuacji, gdy zapominamy już o pewnych rzeczach. Na szczęście farmacja nie pozostawia nas bez pomocy i na pamięć lek zawsze jest jakiś dostępny.
Źródła:
- Młoda Psychologia tom 1, Tom 1 Debiuty – Wydawnictwo Liberi Libri, Wydawnictwo Liberi Libri, 2012, ISBN: 8363487074, 9788363487072
- Coping with Memory Problems, Sallie Baxendale, SPCK, 2014, ISBN: 1847092756, 9781847092755